Pripažinimą pelnę šiaurietiško charakterio gėrimai

Šiaurės Europos šalys pradeda švelninti valstybinį alkoholio gamybos monopolį, todėl visame regione kuriasi naujos inovatyvios ir mažos stipriųjų gėrimų įmonės bei alaus daryklos. Viena iš jų yra Norvegijos alkoholio įmonė „OSS Craft Distillery AS“, įsiveržusi į rinką su jau spėjusiu pagarsėti „Bareksten Spirits“ prekės ženklu.

Pernai „OSS Craft Distillery“ gaminamas „Bareksten Botanical“ džinas sulaukė pripažinimo tarptautinėje stipriųjų gėrimų rinkoje – jis pelnė du aukso medalius „World Gin Awards“ konkurse San Franciske bei dar penkis aukso medalius kituose tarptautiniuose konkursuose. Šio džino, pasižyminčio „ryškiu pikantišku žalio kadagio ir pušies aromatu, papildytu raudonų uogų ir prieskoninių žolelių skoniu… bei labai švelniu saldaus medžio, cinamono ir citrinos poskoniu“ prieš tris metus net nebuvo, o šiandien jį rasite prisiekusių džino mėgėjų pirkinių krepšeliuose dvidešimt pasaulio šalių.

Dujų naudojimas distiliavimo metu

  • Dujos naudojamos visuose gamybos etapuose.
  • Laboratoriniams tyrimams naudojamos specialios dujos, o BIOGON N (skystas azotas) naudojamas laikymo talpyklose.

26 rūšių augalai

„2005 m., kai prasidėjo Norvegijos alkoholio rinkos liberalizavimas, šalyje veikė dvi stipriųjų gėrimų gamintojos, tačiau nė viena iš jų nesugebėjo pasinaudoti tokia galimybe“, sako „OSS Craft Distillery“ įkūrėjas ir savininkas Stig Bareksten. „Aš turėjau gėrimo idėją, todėl kreipiausi į vieną iš dviejų gamintojų padėti man jį pagaminti.”

2014 m. Bareksten įsigijo šią įmonę, kuri savo veiklą pradėjo kaip biodegalų gamintoja, ir pradėjo gaminti savo stipriuosius gėrimus. Šiandien „Bareksten“ gėrimų gamą sudaro akvavitas, viskis, degtinė, vaisių likeris ir, žinoma, pasaulyje pripažintas „Bareksten Botanical“ džinas.

„Norėjau sukurti norvegišką džiną, gaminamą panaudojant mūsų gamtos siūlomas fantastiškas žaliavas“, sako Bareksten, pridurdamas, kad „Bareksten Botanical“ džino gamyboje naudojama 26 įvairių augalų, iš kurių 19 surenkama Norvegijoje, įskaitant miško uogas, bruknes, mėlynes, rabarbarą, šeivamedžio žiedus.

Džinas turi būti sausas ir kartus. Jei pasieki tinkamą šių savybių derinį, gauni gerą džiną. - Stig Bareksten

Tokio sudėtingo džino nepagaminsi pernakt, tačiau Bareksten atveju didžioji dalis darbo nudirbama būtent naktį.

„Aš – tikras pelėda, todėl pirmas mano gėrimo kūrimo etapas paprastai vyksta naktį, mano virtuvėje“, pripažįsta Bareksten. Pasak jo, dažnai anksti ryte jį dar galima užtikti virtuvėje eksperimentuojant su įvairiais atskirais prieskoniais. Dažniausiai jis juos renka ar užaugina pats.

„Stengiuosi išmėginti viską, ką turiu po ranka. Kai tik pagalvoju, kad koks nors augalas galėtų suteikti džinui išskirtinio skonio, iš pradžių distiliuoju jį atskirai, kad sužinočiau, kas lemia jo skonines savybes, o tada galvoju, kaip jis derėtų recepte su kitais ingredientais.“

Radus naują tinkamą ingredientą jis perduodamas „OSS Craft Distillery“ laboratorijai, kur jis ištiriamas ir įtraukiamas į bandomąjį naujo recepto distiliavimą.

„Iki šiol atlikau maždaug 250 distiliavimų. 5–10 bandymų visiškai pasiteisino – su atrinktais ingredientais atlikome standartinio dydžio 600 litrų talpos distiliavimą, o vėliau naujieji receptai pelnė mums pasaulinį garsą“, užbaigia Stig Bareksten.

Tekstas – Isabelle Kliger
Nuotrauka – KIND

Bareksten kokteiliai: Endless Summer

INGREDIENTAI
4 d. „Barkesten Botanical“ džino
1,5 d. cukraus sirupo
3 d. citrinų sulčių
1,5 d. šviežių apelsinų sulčių
2 d. šeivamedžio žiedų likerio

Suplakti su ledukais, įpilti į atšaldytą šampano taurę ir papuošti citrinos žievele.

Daugiau receptų rasite čia.