Atsinaujinantys energijos šaltiniai – vėjas, saulė, biodujos, vandens energija ir žemės gelmių energija – tampa vis svarbesni siekiant patenkinti energijos poreikį pasaulyje. Šiame vystymosi procese vandenilis yra priemonė energijai kaupti.
Vandenilis yra ne tik nekenksmingas aplinkai energijos šaltinis, tačiau ir tinkama terpė energijai, gaunamai iš atsinaujinančių šaltinių, pavyzdžiui, saulės arba vėjo, kaupti. Šiems būdingas nepastovumas – vėjas pučia ne visada, nepastoviai ir skirtingo stiprumo, o saulė šviečia tik dieną, tačiau pakankamai intensyviai – tik vidutinio klimato zonose.
Siekiant patikimai tiekti saulės ir vėjo energiją, ją būtina kaupti, kad nepritrūktų, kai reikia. Šiame procese itin svarbus vandenilis. Vėjo arba saulės jėgainėse gaminama energija naudojama elektrolizės būdu skaidyti vandeniui, o susidaręs vandenilis gali būti slegiamas arba paliekamas skystos būsenos neribotą laiką. Kai prireikia tokiu būdu sukauptos energijos, deginant vandenilį ir neišmetant į aplinką teršalų, galima gaminti elektros energiją arba šilumą. Paversti vandenilį elektra taip pat galima naudojant degalų elementus. Hibridinių jėgainių, kuriose energija gaminama išnaudojant vėją ir laikoma vandenilio pavidalu, bandymai jau artėja prie pabaigos.