Žarnos
Naudokite tik Europos standartus atitinkančias ir geriausios kokybės žarnas, pavyzdžiui, tokias, kurias tiekia AGA. Prastesnės žarnos sukietėja ir vėliau gali įtrūkti, atsirasti nuotėkis arba viduje užsidegti dėl deguonies poveikio. Jokiu būdu nenaudokite vandens žarnos.
Pasirūpinkite, kad žarnos būtų tinkamo ilgio ir ne ilgesnės, nei būtina! Tačiau žarna turi būti pakankamai ilga, kad balionus būtų galima saugiai pastatyti atokiai nuo skriejančių žiežirbų ar karštų metalinių objektų. Per ilgos žarnos nevyniokite ant baliono ar reguliatoriaus, jos nesuvyniokite ant grindų arti balionų. Liepsną suvyniotoje žarnoje labai sunku užgesinti. Perteklinę žarną geriausiai pasidėti už savęs, kad ant jos negalėtų kristi žiežirbos. Žarnų negalima dėti po pjovimo / suvirinimo zona.
Tinkamas sujungimas
Blogas žarnos prijungimas yra dažna nelaimingų atsitikimų priežastis. AGA pritaikytos žarnos pateikiamos su tvirtai prie antgalių pritvirtintais galais, atlaisvintomis prijungimo prie reduktoriaus išėjimo angų ir degiklio įėjimo angų veržlėmis. Taip pat turime ir tradicinių žarnų su veržikliais.
Žarnai prijungti jokiu būdu nenaudokite senų arba naudotų veržiklių. Susukta viela gali sunkiai sužeisti, jei žarna atsilaisvintų ir pradėtų blaškytis. Jungtis reguliariai tikrinkite. Prieš uždegdami pjovimo arba suvirinimo degiklį, nepamirškite žarnų prapūsti.
Žarnos patikrinimo vožtuvas ir atbulinės liepsnos gesikliai
Kai naudojama deguonies ir kuro dujų įranga, nesilaikant rekomendacijų dėl slėgio ir procedūrų, užsikimšus antgaliams, sugedus įrangai ar įrangoje atsiradus nuotėkių, gali atsirasti (ir atsiranda) atbulinė liepsna. Viena iš pagrindinių atbulinės liepsnos priežasčių yra atbulinis tiekimas, kuris atsiranda tada, kai aukštesnio slėgio dujos tiekiamos atgal į žemesnio slėgio srautą.
Jei įrengtas žarnos patikrinimo vožtuvas, deguonis ir degiosios dujos žarnoje nesimaišo, todėl nekils gaisras, niekas nepatirs traumų ir nebus padaryta žalos.
Atbulinės liepsnos gesiklio paskirtis – užgesinti atbulinę liepsną ir, jei įrengtas atjungimo vožtuvas, automatiškai atjungti dujų srautą. Šie daugiafunkciai prietaisai užtikrina papildomą apsaugą, ypač tokiose vietose, kur dėl atbulinės liepsnos kilęs gaisras būtų ypatingai pavojingas, pavyzdžiui, ligoninėse, garažuose ir darbo vietose, kur naudojami lengvai užsiliepsnojantys ar kenksmingi cheminės medžiagos. Visa su deguonimi naudojama įranga turi būti patvirtinta naudoti su deguonimi. Atbulinės liepsnos gesikliai turi būti įrengti visose degių dujų tiekimo linijose, taip pat deguonies tiekimo linijose, jei jos naudojamos kartu su degiomis dujomis.
Su deguonimi ir atbulinės liepsnos gesikliais susiję nacionaliniai teisės aktai skiriasi. Rekomenduojame naudoti atbulinės liepsnos gesiklius su 4 apsauginėmis savybėmis, įskaitant slėgiui jautrų atjungimo vožtuvą, kurį reikia atidaryti rankiniu būdu, kad dujos galėtų tekėti.
Dėvėkite tinkamus darbinius drabužius ir asmenines apsaugos priemones
Vykdydami suvirinimo arba pjovimo darbus, naudokite akinius su dvigubais lęšiais (pažymėtais CE ženklu). Vidiniai lęšiai turi būti tamsinti, o išoriniai lęšiai – skaidrūs. Skaidrius išorinius lęšius reikia reguliariai keisti, kai ant jų susikaupia tiškalų. Akių apsaugą (akinius arba apsauginius akinius, pažymėtus CE ženklu) taip pat rekomenduojama dėvėti dirbant su aukšto slėgio dujomis – tada akys bus apsaugotos nuo skriejančių dulkių dalelių arba dujų srovės poveikio.
Nedėvėkite drabužių, pagamintų iš lengvai užsiliepsnojančių medžiagų. Esant būtinumui, reikia mūvėti odines pirštines arba pirštines su rankovėmis, o dirbant neįprastose darbo vietose, gali reikėti vilkėti papildomų apsauginių drabužių.