Savo veiklą „Carelian Caviar“ pradėjo 2006 m. Suomijos Varkauso mieste. Tuo metu tai buvo vienintelė Skandinavijoje ir šiauriausiai pasaulyje veikianti ikrų, dar vadinamų „juoduoju auksu“, gamintoja. Užauginti eršketus ikrų gamybai yra ilgas ir daug pastangų reikalaujantis darbas. Žuvys pradeda brandinti ikrus tik visiškai subrendusios, 5–7 m. amžiaus, todėl pirmoji įmonės ikrų partija buvo pagaminta tik 2011 m.
Ikrai yra vienas iš brangiausių pasaulyje maisto produktų. Vienas eršketas pagamina 1–2 kg ikrų. Mažmeninėje rinkoje ikrai kainuoja nuo 700 € iki 2000 € už kilogramą, o kainą lemia jų kokybė.
„Carelian Caviar“ turi 8000 kv. m ploto žuvų ūkį, kurį sudaro 50 didelių talpyklų, kuriose aplinkos sąlygos atidžiai kontroliuojamos naudojant pažangiausias priemones. Visose auginimo talpyklose yra 170 daviklių, kurie teikia informaciją apie svarbius rodiklius – vandens sąlygas, įskaitant temperatūrą, rūgštingumą, nitratų ir deguonies kiekį.
Nors kiekvienas parametras savaime yra svarbus, pagrindinis sveikų žuvų auginimo veiksnys yra skystas deguonis, kurį įmonei „Carelian Caviar“ beveik nuo pat pirmos verslo dienos tiekia Linde (buvusi AGA).
„Be deguonies tiesiog nebūtų mūsų verslo – jis yra būtina sąlyga“, sako „Carelian Caviar“ gamybos vadovas Jani Rantula ir paaiškina, kad vandeniui judant visu 50 talpyklų tinklu, jis nuolat turi būti papildomas deguonimi.
„Carelian Caviar“ talpyklose deguonies lygis nuolat kontroliuojamas naudojant Linde (buvusi AGA) ACCURA dujų valdymo paslaugą. O kita Linde (buvusi AGA) paslauga, SECCURA automatinio dujų tiekimo, užtikrina nepertraukiamą deguonies tiekimą. Neseniai „Carelian Caviar“ įmonė išsiplėtė. Projekto metu bendrovei Linde (buvusi AGA) buvo patikėta suprojektuoti ir sumontuoti naujus deguonies vamzdynus.
„Savo tiekėju pasirinkome Linde (buvusi AGA), nes žinojome, kad tai patikimas partneris, kuris ir paslaugas, ir prekes pristatys laiku ir į numatytą vietą. Kitas svarbus veiksnys buvo didelio grynumo deguonis”, sako Rantula.
„Įvertinus galutinio produkto vertę ir laiką, kurio reikia užauginti žuvis iki reikiamo amžiaus, deguonies tiekimo sutrikimai galėtų finansiškai sužlugdyti bet kokią žuvų fermą, o ypač – ikrų gamybos“, sako Linde (buvusi AGA) stambių klientų vadovas Peter Himmelroos. „Štai kodėl mūsų paslaugų patikimumas yra toks svarbus“.„Carelian Caviar“ veiklos modelis pagrįstas recirkuliacinės akvakultūros sistema (RAS). Tai reiškia, kad talpyklose vanduo nekeičiamas, o tik išvalomas filtrais.
„Mūsų RAS sistema užtikrina, kad net sutrikus technologijų veikimui ar nutrūkus elektros tiekimui, į talpyklas vis tiek būtų tiekiamas deguonis. Tai leidžia mums būti ramesniems – žinome, kad Linde (buvusi AGA) skysto deguonies sistema leis žuvims išgyventi net ir avarijos atveju“, paaiškina Jani Rantula.
Faktai: Linde (buvusi AGA) akvakultūros ir vandens apdorojimo pasaulinis inovacijų centras
Linde (buvusi AGA) akvakultūros mokslinių tyrimų centras – Akvakultūros ir vandens apdorojimo pasaulinis inovacijų centras – buvo atidarytas 2012 m. rugsėjį Ålesundo m. Norvegijoje. Unikalios technologijos, sprendimai, inovatyvios koncepcijos ir žinios leidžia Linde (buvusi AGA) būti pirmaujančiu augančio pasaulinio žuvų ūkių sektoriaus tiekėju. Taip pat Linde (buvusi AGA) yra vienintelė dujų inžinerijos bendrovė, siūlanti pažangiausias žinias, kurios leido įsitvirtinti jai kaip šios srities technologijų lyderei.